Sağlık için:Zencefil

zencefil-çayı

 

Soğuk algınlığı ve öksürüğe karşı etkili kabul edilen zencefilin faydaları saymakla bitmiyor..

“Yıllarca soğuk algınlığı ve öksürüğe karşı etkili kabul edilen zencefil bitkisi, sindirim sistemi rahatsızlıkları için de oldukça yararlıdır.”

Avrupa İlaç Kurumu tarafından kusma ve bulantıyı önleyici olarak kullanımının kabul edildiği, zencefilin faydalarını şu şekilde sıralıyoruz:

“Ayrıca bu mucizevi bitki hafif gaz, şişkinlik ve spazm şeklinde görülen sindirim sistemi rahatsızlıklarına karşı da oldukça etkilidir. Zencefilin romatizma ve osteoartrit ağrılarını giderici etkileri üzerindeki çalışmalarda da epey yol alınmıştır. İltihap giderici ve spazm çözücü etkilerinin tespit edilmesi bu alandaki kullanımları destekleyen bulgulardır. Antioksidan etkisinin bulunmasıyla soğuk algınlığında veya vücut direncini artırmada, hatta bazı kanserlerde etkili olduğu ortaya konulmuştur fakat kanseri önler veya kanser ilacı demek için henüz çok erkendir.”


ZENCEFİL NASIL KULLANILIR?

Zencefilin günümüzde en kolay tüketim yolunun poşet çaydır..Kokulandırılmış, hoş lezzetli poşet çaylar piyasada kolayca bulunabilir. Zaman zaman zencefil çayı içmekte yarar var fakat kullanılacak miktar ve süreyi abartmamak gerekir. Bilhassa hamileler ve safra taşı bulunanlar aşırı kullanmamalıdır.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

FaceBook ta paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Hosting