Türkiye’ye En Yakın 10 Yurtdışı Tatili!

Girit

Girit
Girit 

Yunanistan’ın en büyük adası, efsanelerin beşiği olan Girit, büyüklüğü ve farklı koylarıyla apayrı bir dünya. Akdeniz kültürünü doyasıya yaşayacağınız Girit’e, İstanbul’dan 1 saat 35 dakikalık bir uçak yolculuğu ile ulaşabilirsiniz.

Prag

Prag 

Çek Cumhuriyeti’nin Başkenti olan Prag, tarihi geçmişiyle adından söz ettiren bir şehir. Hitler’in 2. Dünya Savaşı esnasında bombalamaya kıyamadığı Prag, Orta Avrupa’nın en güzel ve turistik yerlerinden biri olarak ön plana çıkıyor. İstanbul’dan 2 saatlik bir uçak yolculuğu ile Prag’a gidebilirsiniz.

Mykonos

Mykonos 

Ege Denizi’ndeki Kiklad Adaları’na bağlı olan Mykonos Adası’nın ününü duymayan yoktur! Sabahın ilk ışıklarına dek süren çılgın partileri ve sınır tanımayan eğlence anlayışı ile eşsiz denizi ve kumsallarını gölgede bırakan bu karakteristik ada, İstanbul’a uçakla sadece 1 saat 10 dakika uzaklıkta.

Selanik

Selanik 

Yunanistan’ın “İzmir”i olarak ön plana çıkan Selanik, Türkiye’ye en yakın tatil yerlerinden biri. İzmir’in kordonunu andıran sahil şeridi, hareketli gece hayatı ve tarihi eserleri ile turistleri kendine çekiyor. İstanbul’dan uçakla Selanik, sadece 1 saat 20 dakika sürüyor.

Napoli

Napoli 

İtalya’nın en büyük üçüncü şehri olan Napoli, Akdeniz’in en güzel şehirlerinden biri. Şehir tarih, sanat, kültür, mimari, müzik ve astronomi yönlerinden İtalya’da hayati rol oynayan bu şehre İstanbul’dan direkt, yaklaşık 2 saat 25 dakikada ulaşabilirsiniz.

Santorini

Santorini 

Birçok Yunan Adası’nın kendine has bir hikayesi olsa da, uygarlık tarihi boyunca büyük önem taşıyan Santorini’nin yeri bambaşka. Ege Denizi’nin incisi Santorini Adası, bir doğal afetin yarattığı, saf bir mucize aslında. Diğer yerlere nazaran ulaşması birazcık daha uzun süren bu büyülü adaya İstanbul’dan Atina aktarmalı olarak gidebilirsiniz. Ayrıca AtlasJet ve BoraJet’in başlattığı İstanbul – Mykonos uçuşları sayesinde Mykonos’a indikten sonra feribotla Santorini’ye geçiş yapmak münkün!

Podgorica
Podgorica 

Yeni ülkelerden olan Karadağ’ın en büyük şehri Podgorica, el değmemiş bir coğrafya, Adriyatik’in keşfedilmemiş yüzü olarak karşınıza çıkıyor. Güzel plajlarla gizli koyların ve denizin tadını çıkarmayı sevenlerdenseniz; Podgorica, İstanbul’a sadece 1 saat 35 dakikalık bir uçak yolculuğu uzaklığında.

Atina
Atina 

Antik kalıntıları, Akropolis’i, havası, denizi, kültürü ve bize benzeyen özellikleriyle hiç yabancılık çekmeyeceğiniz bir şehir Atina. Hellenistik kültürün yer aldığı bu kozmopolit şehir, güzel bir tatilden beklediğiniz her şeyi sizlere cömertçe sunmaya hazır. Komşunun başkentine İstanbul’dan uçağa binerek 1 saat 30 dakikada ulaşabilirsiniz.

Venedik

Venedik 

Venedik denilince “Aşıklar Şehri” tanımını şak diye yapıştırıveririz çoğumuz. Ancak Venedik gibi bir Rönesans mucizesini sadece romantizmle kestirip atmak pek de doğru olmaz. Sanatın; özellikle görsel sanatlar ve müziğin anlam kattığı bu kente İstanbul’dan direkt uçuşlar bulunuyor ve yolculuk 2 saat 20 dakika sürüyor.

Beyrut

Beyrut 

Lübnan’ın başkenti ve en büyük liman kenti olan Beyrut, kayalıklardan ve güneşli plajlardan oluşan uzun bir sahile sahip. Kendinizi hem Avrupa’da hem de Ortadoğu’da hissedebileceğiniz otantik bir şehir olan Beyrut, tatilcilerin de son zamanlardaki favorileri arasında yer alıyor. İstanbul’dan 1 saat 45 dakikalık uçak yolculuğu ile bu gözde tatil destinasyonuna ulaşmanız mümkün.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

FaceBook ta paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Hosting